Uprzejmie informujemy o udostępnieniu w dniu dzisiejszym tj.  22.09.2015 w FAST  możliwości generowania umów w języku polskim dla doktorantów (stacjonarnych i niestacjonarnych) .

Umowy można generować z menu kontekstowego (spod prawego przycisku myszki) na liście osób w FAST -> funkcja “generuj dokumenty zw. z opłatami”. Instrukcja generowania dokumentów zw. z płatnościami dostępna jest w dziale INSTRUKCJE.

!Uwaga! W związku z tym, iż umowy generują się w pełni wypełnione i nie mają Państwo możliwości edycji ich treści po wygenerowaniu, w przypadku zauważenia błędów m.in. w danych reprezentanta Wydziału, cenniku lub w treściach umowy prosimy o niezwłoczny kontakt z Centrum Informatycznym (w celu ułatwienia kontaktu i przyspieszenia reakcji na zgłoszenie prosimy o kontakt email z Iwoną Rostkowską  – iwona.rostkowska@ug.edu.pl .

Jednocześnie podkreślamy, iż – tak samo jak w przypadku studentów – generowanie umów nie jest jednoznaczne z wprowadzeniem umów do Systemu. Generowanie umowy umożliwia utworzenie dokumentu, który po podpisaniu przez obie strony musi zostać zaewidencjonowany w zakładce Płatności (instrukcja ewidencji umów znajduje się w dziale ‘instrukcje’ ). Dopiero ewidencjonowanie Umowy w Systemie umożliwia automatyczne dodawanie należności za czesne oraz tworzenie raportów dla Działu Księgowości Finansowej.

WAŻNE! Przypominamy o konieczności ewidencjonowania w FAST, w zakładce PŁATNOŚCI, umów złożonych przez studentów oraz doktorantów, a po udostępnieniu umów – także słuchaczy studiów podyplomowych, wraz z faktycznie wybranymi przez nich formami opłaty za kształcenie. Związane jest to z koniecznością generowania  z FAST przez  Dział Księgowości Finansowej raportów dotyczących zobowiązań studentów. Brak ewidencji umów oraz formy wnoszenia opłat za kształcenie może skutkować nieścisłościami w tych raportach.