Szanowni Państwo,

w minionych dniach udostępniliśmy Państwu panel ECTS oraz raport aktywności studentów (na dzień).

Informacje na temat raportu aktywności studentów (na dzień):

Raport ma na celu wykazanie listy aktywnych studentów we wskazanym dniu, na wybranym wydziale.

Raport może uwzględnić dane począwszy zaczynając od dnia 1 stycznia 2013 r. W obecnej formie raport może Państwu posłużyć do celów statystycznych, m.in. do generowania raportu S10.

W oknie wyboru kryteriów, wg których ma zostać wygenerowany raport, można dodatkowo uzupełnić pole:  Od kiedy uwzględnić absolwentów, w celu uzyskania listy absolwentów.

UWAGA:

W wygenerowanym raporcie (w pliku Excel) może pojawić się dodatkowy arkusz o nazwie Lista zmian, z dodatkowymi kolumnami: Nazwa zmiany i Data zmiany. Lista obejmuje studentów, których dane w systemie zostały zaktualizowane w terminie późniejszym, niż rzeczywista data zdarzenia.

Np.: Student został skreślony w dniu 30 września 2014 r., ale zdarzenie skreślenia zostało wprowadzone do systemu np. 15 października 2014 r., a zatem student ten będzie wykazywany na liście studentów aktywnych aż do dnia 15 października 2014 r., podczas, gdy powinien być wykazywany tylko do 30 września 2014 r.

W związku z powyższym, rozbieżności wykazane w Liście zmian, należy uwzględnić w raporcie docelowym (dodając lub usuwając danego studenta).

Uprzejmie informujemy, iż raport bazuje wyłącznie na wpisach z bazy danych i może różnić się od informacji widocznych w systemie FAST.  Oparcie o dane źródłowe (z bazy danych), ma na celu wyeliminowanie różnic pomiędzy danymi zawartymi w raporcie wysyłanymi do instytucji (m.in. do Ministerstwa) w dniu wysyłania, a raportem wygenerowanym np. rok później.

Informacje na temat panelu ECTS:

Panel ECTS ma na celu weryfikację liczby punktów ECTS zdobytych przez studenta w określonym czasie rozliczeniowym.

W związku z powyższym, nastąpiły zmiany:

• w sposobie zliczania punktów w KOOS (sumowane są tylko uzyskane punkty ECTS);
  • w procesie awansowania studenta na kolejny  okres rozliczeniowy (o czym informują stosowne komunikaty w systemie).

Instrukcja do panelu jest dostępna w dziale FAST/Instrukcje.

Jednocześnie informujemy, iż funkcjonująca do tej pory Zgoda na studiowanie z długiem ECTS zmieniła nazwę na: Powtarzanie przedmiotu (studiowanie z długiem ECTS).