W dniu dzisiejszym uruchomiliśmy w FAST nową funkcję dotyczącą obiegu blankietu ELS. Zmiany dotyczą archiwizacji studenta na kierunku odbioru ELS (lub oznaczenia stanem wygaszono IRK) w przypadku, gdy ELS jest oznaczona „w dziekanacie” lub/i została „przedłużona” (ale nie została wcześniej odebrana przez studenta):

· w przypadku, gdy archiwizowany student ma inny aktywny kierunek na innym wydziale -pojawi się komunikat o konieczności ZWRÓCENIA ELS DO CENTRUM PERSONALIZACJI. Automatycznie zostanie nadany status „zwrot do CP ELS”. W sytuacji tej, ELS należy zwrócić do CP ELS. Legitymację z CP ELS odbiera upoważniony pracownik z Wydziału, na którym student ma aktywny kierunek.

· w przypadku, gdy archiwizowany student ma aktywny kierunek na tym samym wydziale, lub nie ma innego aktywnego kierunku- pojawi się komunikat, że aktualna ELS została przeniesiona do ARCHIWUM. Automatycznie zostanie nadany status „archiwizacja”. Proces odbioru ELS jest zgodny z procesem „przywrócenia ELS”, opisanym w załączniku do zarządzenia w sprawie ELS (zgłoszenie się studenta do dziekanatu kierunku, na którym ELS została archiwizowana, odebranie ELS z teczki studenta po podpisaniu poświadczenia przywrócenia ELS).