Poniżej lista najważniejszych (z punktu widzenia użytkownika) funkcjonalności i udoskonaleń, zrealizowanych między 05.11.2012 – 16.11.2012

Przeprowadzenie szkolenia dla Wydziałowych Koordynatorów Modułu Kształcenia z zakresu nowych funkcjonalności Dydaktyki Modułu Kształcenia (uprawnienia w tokach, udostępnienie zarządzania osobami w grupach itd.).

Przeprowadzenie kolejnego szkolenia z obsługi Modułu Kształcenia dla pracowników SJO.

Produkcyjne udostępnienie nowych funkcjonalności “dydaktyki” Modułu Kształcenia FAST (nowe funkcjonalności toków, wdrożenie  obsługi osób w grupach salowych oraz szablonów grup na www) -poniżej szczegółowa lista udostępnionych funkcjonalności).

Toki

• dodanie sortowania widoczności;
  • porównanie i aktualizacja toków na podstawie sylabusów (dostępne tylko dla Wydziałowych Koordynatorów MK);
  • przy zapisie widoczności test poprawności ich wprowadzenia – jeżeli więcej niż 2 sem, więcej niż 1 rok lub nieokreślenie tych danych – ostrzeżenie przed zbyt szerokim zakresem widoczności i ryzykiem błędnego działania innych obszarów Modułu Kształcenia;
  • duża przeróbka edycji widoczności – automatyczne generowanie zestawów widoczności wg. nowych założeń;
  • zabezpieczenie przed zapisywaniem obiektu dydaktycznego bez widoczności;
  • tworzenie grup z widoku toku: przez kliknięcie na “czerwonej” ikonce przy formie; przez operacje grupowe w toku po wybraniu grup, dla których chce się tworzyć grupy;
  • przejście do edycji grup salowych z widoku toku (z operacji grupowych oraz z ikonki grup);
  • przejście do edycji/podglądu sylabusa z okienka szczegółów przedmiotu;
  • dodanie w szczegółach przedmiotu informacji o pochodzeniu przedmiotu;
  • usprawnienie mechanizmu generowania toków na podstawie sylabusów (był zbyt restrykcyjny, teraz generowane widoczności będą lepiej spasowane z latami i semestrami z sylabusa).

Grupy:

• Rozszerzenie wyszukiwania grup o: wyszukiwanie po nazwie przedmiotu, wyszukiwanie po nazwie grupy, wyszukiwanie po nazwisku prowadzącego.
  • Wprowadzenie zarządzania osobami w grupach salowych (lista osób w grupie, dodawanie osób na różne sposoby – wyszukiwanie pasujących, z szablonu, po numerze indeksu itd.;  obsługa studentów między grupami itd.).
  • Prezentacja danych o materiałach udostępnionych grupie salowej, o ogłoszeniach dla grupy, o ankietach zdefiniowanych dla danej grupy salowej.
  • Wprowadzenie obsługi szablonów grup studenckich z “dydaktyki”.

Sylabusy

• umożliwienie usuwania sylabusów będących w stanie “odrzucony”;
  • naprawienie często pojawiającego się błędu “niedostępność funkcji” podczas wyświetlania danych z “wydania” sylabusa;
  • poprawa błędu “niedostępności funkcji” przy edycji formy zajęć dla sylabusa będącego w stanie “zablokowany”;
  • Poprawki wyglądu generowanego pdf: rozdzielanie kolejnych prowadzących w sylabusie (pdf)  średnikiem “;”, dodanie entera przed pkt B “wymagania wstępne” .

Ponadto:

• Poprawienie drobnego błędu w zakładce Stypendia  zw. z rozwijaniem danych.
  • Udostępnienie raportu ze średnimi z zakładki Stypendia. Raport jest dostępny w raporty-> stypendia;
  • Bieżące prace nad EL (modyfikowanie różnych danych między kartą EL a danymi w Systemie.
  • Umożliwienie dodawania studentów do grup salowych przez nauczycieli w Panelu Nauczyciela (przy spełnionych założeniach umożliwiających dodanie studenta do grupy).