uprzejmie informujemy, iż od dnia dzisiejszego możliwe jest oznaczanie złożenia przez przyjętego kandydata na studia “deklaracji wyboru kierunku”.

Funkcja ta, dostępna jest w zakładce INDEKS pod listą kierunków wybranej osoby. Kierunki osób spełniających kryteria złożenia deklaracji (a więc osób, które nie były wcześniej studentami oraz dostały się na więcej niż jeden kierunek prowadzony w trybie stacjonarnym) są wyszczególnione kolorem czerwonym.

Poniżej lista najważniejszych zmian względem zeszłego roku:

– zmiana nazwa z “oświadczenie” na “deklaracja”;

możliwość wprowadzenia poświadczenia studiowania na innej uczelni (wtedy wymagane jest podanie nazwy uczelni i wprowadzenie danych dokumentu poświadczającego studia/ukończenie studiów na innej uczelni publicznej) – przypominamy, iż zgodnie z zapisem Uchwały student nie musi składać deklaracji wyboru kierunku, jeśli studiuje lub jest absolwentem UG lub innej uczelni publicznej;

– zmiana typu zdarzenia, który dodaje się do niewybranych kierunków po złożeniu deklaracji-  było “wygaszenie IRK”, a teraz jest “rezygnacja na podstawie deklaracji z dnia XXXX-XX-XX”.

Aktualna instrukcja zostanie wkrótce umieszczona w dziale “instrukcje”.